30-08-2017

Поради щодо правильної купівлі готового бізнесу

готовий бізнес у Львові

Часом буває дуже зручно відразу ж придбати готовий бізнес, однак такі покупки не завжди бувають вдалими, тому що люди часто не звертають увагу на дуже важливі деталі і в результаті роблять серйозні помилки. Для того, щоб уникнути помилок у покупці бізнесу, слід дуже уважно перевіряти все, що стосується даної справи, тоді, можливо, угода принесе набагато більше шансів на успіх.

На що слід звернути увагу при покупці готового бізнесу

Спочатку слід обов'язково запитати документи, які підтверджують, що бізнес приносить хороший дохід, адже у кожного підприємства, фірми, закладу чи магазину є така документація. Ці документи слід уважно вивчити, щоб була можливість переконатися, що бізнес справді є прибутковим. Інакше немає сенсу купувати готовий бізнес, оскільки набагато дешевше побудувати його самостійно.

Якщо бізнес дійсно приносить гарний прибуток, слід поцікавитися у господаря, чому він продає таку вигідну справу. Хоча, звичайно, на чесну відповідь безглуздо розраховувати, бо продавець може абсолютно без будь-яких докорів совісті обдурити покупця.

Однією з причин продажу бізнесу можуть бути великі борги, і покупець повинен обов'язково вимагати у продавця документи, які підтвердять, що заборгованостей немає, або навпаки, що вони є. Не варто купувати бізнес без ретельної перевірки даних документів, інакше потім важко буде щось виправити.

Також варто насторожитися, якщо бізнес продається дуже терміново і за низькою ціною, такий факт обов'язково має викликати підозри, тому що вигідний бізнес зазвичай не продається за низькою ціною. Причиною термінового продажу могли бути також великі борги або якісь інші неприємні обставини.

Ще слід уточнити, протягом якого часу працює цей бізнес, якщо цій справі вже більше кількох років, то про покупку можна подумати, але якщо ж даний бізнес організували лише кілька місяців тому, то, можливо, він просто не розкрутився і саме по цій причині його хочуть продати.

Щоб не переплатити велику суму за готовий бізнес, краще звернутися за допомогою до хорошого оцінювача, який зможе грамотно оцінити весь бізнес. Якщо з'ясується, що ціна на цю справу коштує досить висока, слід спробувати поторгуватися з продавцем, можливо, він таки скине ціну.

При покупці бізнесу ще обов'язково потрібно перевірити документи прав власності не лише на нерухомість, а й обладнання. Адже часто буває так, що людина, купуючи бізнес, думає, що все обладнання залишиться, а через деякий час може з'ясуватися, що воно не належало до вартості даного бізнесу.

Підготував: Олександр Бєлов