20-04-2011

Мерія Одеси судитиметься з власниками самовільних споруд на узбережжі

чайки у морі

В Одесі взялися навести лад на морському узбережжі. Чиновники збираються через суд заперечувати законність самовільних будівель. Щоправда, самі одесити до ідеї ставляться скептично. Подібні плани вони чули вже десятки разів від кожного нового мера чи губернатора.

А знамениті одеські пляжі забудовували, так і продовжують забудовувати. Найсвіжіший приклад – у матеріалі Андрій Анастасов, пишуть Подробиці.

Шістнадцята станція Великого Фонтану. Вгорі - приватна фірма будує котеджний пансіонат, внизу - впорядковує набережну. За документами – все законно. Але після того, як в інтернеті з'явилася реклама цього містечка, в Одесі вибухнув справжній скандал. Начебто пансіонату відійде і частина берега, де раніше відпочивали місцеві жителі.

Лариса Пєєва, мешканка Одеси:

- Судячи з того, що тут розвернулося, схоже, що нас хочуть позбавити пляжів. Ми можемо тільки побоюватися, а все під владою сильних світу цього.

Після появи публікацій представники фірми-забудовника заявили — рекламні ілюстрації — фантазія дизайнерів, а набережна та пляж залишаться відкритими для всіх бажаючих.

Сергій Сільченко, директор з будівництва компанії-забудовника:

- Фраза "власний пляж" не має на увазі його власність, а просто його близьке перебування до місця відпочинку. Завжди доступ до нього був вільний, і він таким і залишиться.

А ось інший приклад. Три роки одеситам розповідали — тут ведуться берегоукріплювальні та природоохоронні роботи: навіть табличка залишилася. Насправді — просто на березі будується готель на 24 поверхи. Усі спроби прокуратури опротестувати це рішення виявилися марними. Замість моря тепер декорації з чайками. І так на всьому узбережжі Одеси. Забудовники порушують 88 статтю Водного кодексу, яка забороняє зводити будинки за 2 кілометри від кромки води.

За даними міської влади, наприклад, у цій частині узбережжя, на Десятій станції Великого Фонтану, куди не глянь скрізь порушення містобудівного законодавства. Господарі збудували впритул будинку, обнесли їх парканами, перекривши всі стежки до моря. Тепер щоб просто спуститися до води відпочиваючі змушені намотувати кілометри!

У мерії до початку літа проведуть інвентаризацію всіх об'єктів на узбережжі, перевірять містобудівну документацію, а потім складуть план території. Якщо знайдуть порушення — підуть до прокуратури та суду.

Олександр Орлов, заступник міського голови Одеси:

- Є об'єкти, які збудовані самовільно і які замикають, дійсно, вихід, які не входять до складу містобудівної документації. Ну, боротимемося.

Захисники природи до таких планів ставляться скептично. Вони мають багатий досвід листування з владою.

Олександр Соколенко, активіст екологічної організації:

- Ті, хто контролюють, контролюючі органи, є якраз таки покривачами всіх цих процесів. Тобто не перевірялося законодавство з погляду того, законно це чи незаконно, а перевірялося: "чи був дозвіл" - все!

Поки що пляжі Одеси відстоюють лише розрізнені екологічні організації. Але сподіваються, що місцева влада все ж таки призупинить знищення прибережних ландшафтів.

Підготував: Олександр Бєлов